Fabryka Endorfiny - najlepsze atrakcje w Krynica Zdrój, Muszyna i okolice
Dodaj do obserwowanych

Warsaw Short Framing. Cykl filmów krótkometrażowych w DK Kadr

Inne wydarzenie
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!
Warszawa, ul. Rzymowskiego 32
13.11.2025
19:00

Opis

Podczas listopadowego Warsaw Short Framing przyjrzymy się różnorodnym podejściom do tematyki historycznej. Z niemieckim śledczym spróbujemy odnaleźć zaginione dziecko, z maltańskim bokserem zmierzymy się z lokalnym półświatkiem, znanym fotograf opowie o jego przygodach związanych z gwiazdami kina i muzyki, a z polskimi rycerzami udamy się w zaskakującą podróż na pole największej bitwy średniowiecza.

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Osobliwe umiejętności pana Mahlera, reż. Paul Philipp (Niemcy) 29’
Śledczy Mahler jest legendą NRD. Jego koledzy uważają, że dysponuje paranormalnymi zdolnościami. Przed nim najważniejsze zadanie w życiu. Musi rozwiązać sprawę zaginięcia pewnego 6-latka.

Maltański wojownik, reż. Arev Manoukian (Malta) 19’
Carmelo, bokser z Valletty i samotny ojciec, wkracza do lokalnego półświatka, by zapewnić przyszłość swojemu jedynemu synowi.

Romy, jestem nieśmiały, reż. Andreas Grützner (Niemcy) 15’
Film dokumentalny o znanym fotografie Jürgenie Vollmerze, który zainspirował Beatlesów do zmiany fryzur.

1410, reż. Damian Kocur (Polska) 20’
Rok 1410. Rycerz i jego giermek ruszają na pole jednej z największych bitew średniowiecznej Europy. Podróż jest okazją do rozmów na najważniejsze tematy.

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

Czas trwania seansów: ok. 85 min

Maciej Misztal – absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Animator kultury, edukator filmowy, badacz wydarzeń kulturalnych. Kurator pokazów filmowych współpracujący z instytucjami kultury i festiwalami. Od lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Producent i kierownik produkcji filmów dokumentalnych i audycji telewizyjnych. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Warszawa, ul. Rzymowskiego 32

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Źródło danych: biletyna.pl
Data ostatniej aktualizacji: 6.11.2025, 08:50
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Warsaw Short Framing. Cykl filmów krótkometrażowych w DK Kadr
Inne wydarzenie
Data:
Czwartek, 13.11.2025 | 19:00
Cena:
0,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 94 osób
Rozpoczęcie wydarzenia za :
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Fabryka Endorfiny - najlepsze atrakcje w Krynica Zdrój, Muszyna i okolice
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać