sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
W marcu na Warsaw Short Framing poznamy cztery bohaterki, które zderzą się z systemem w różnych wymiarach. Z niemiecka astronautką spróbujemy zrozumieć znaczenie kosmicznej anomalii, z belgijską żoną nie poznamy własnego męża, z luksemburską kobietą staniemy na dachu, by zwrócić na siebie uwagę, a z niderlandzką producentką muzyczną podejmiemy niełatwe wyzwanie udowodnienia swojego człowieczeństwa.
W programie:
5% domu, reż. Johann Schultz (Niemcy) 15’ (15+)
Anna wraca z nieudanej misji kosmicznej. Na ziemi dowiaduje się, że niektóre detale jej życia uległy zmianie.
Cień kogoś innego, reż. Léo Médard (Belgia) 28’ (15+)
Beatrice i Philippe są dojrzałą parą, której nie układa się najlepiej. Pewnego wieczora kobieta kładzie się spać. Kiedy rano wstaje, z niepokojem dostrzega, że jej mąż nie jest tym samym człowiekiem.
Karolina na dachu, reż. Alejandro Bordier (Luksemburg) 15’ (15+)
W dzień Święta Narodowego Wielkiego Księstwa Luksemburg Karolina chce w końcu zwrócić na siebie uwagę.
Nie jestem robotem, reż. Victoria Warmerdam (Niderlandy) 22’ (16+)
Po wielokrotnym oblaniu testów Captcha, producentka muzyczna Lara wpada w obsesję na punkcie niepokojącego pytania: czy może być robotem?
Czas trwania: ok. 85 min
Maciej Misztal – absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Animator kultury, edukator filmowy, badacz wydarzeń kulturalnych. Kurator pokazów filmowych współpracujący z instytucjami kultury i festiwalami. Od lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Producent i kierownik produkcji filmów dokumentalnych i audycji telewizyjnych. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!
Proszę czekać