sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
Kwietniowy Warsaw Short Framing skupi się na temacie przypadkowych spotkań i ich konsekwencji. Z niemieckim mężczyzną uratujemy psa, z francuską nastolatką podążymy za tajemniczą kobietą, w krótkiej animacji spróbujemy wyplątać się z nietypowego związku, a z koreańską nauczycielką przeżyjemy najdziwniejszy dzień w życiu.
W programie:
Neongrau, reż. Jeanette Karstaedt (Niemcy) 24’, 16+
Kalle przypadkowo ratuje psa należącego do Kaia. Między mężczyznami zawiązuje się znajomość, która z każdym dniem staje się coraz dziwniejsza.
Śladami Leny, reż. Mathilde Profit (Francja) 24’
Cécile spotyka na przystanku autobusowym Lénę i postanawia jej pomóc, wciągając się tym samym w historię, która nie jest jej własną.
Połączenie, reż. Robert Löbel (Niemcy) 8’, 13+
Dwie postacie są połączone włosami. Każdy ruch i zmiana miejsca ma wpływ na drugą osobę.
Kobieta z psem, reż. Yukyeong Jo (Korea Płd.) 29’, 16+
Manhee ledwo wiąże koniec z końcem, ucząc seniorów obsługi komputera. Jej życie wydaje się pasmem nieustannych porażek. W przypływie desperacji prosi kursanta Moila o przysługę. Czy to odmieni los Manhee?
Czas trwania ok. 85 min
Maciej Misztal – absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Animator kultury, edukator filmowy, badacz wydarzeń kulturalnych. Kurator pokazów filmowych współpracujący z instytucjami kultury i festiwalami. Od lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Producent i kierownik produkcji filmów dokumentalnych i audycji telewizyjnych. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!
Proszę czekać