Dodaj do obserwowanych

TEATR SABAT MAŁGORZATY POTOCKIEJ

Teatr

Ważne informacje

Opis

Szanowni Państwo,

W roku 2001, realizując marzenie życia stworzyłam w Warszawie teatr Sabat – jedyny teatr rewiowy w Polsce.
Wiele lat występów z grupą baletową Sabat na scenach Europy i Świata, dało mi doświadczenie zawodowe, które postanowiłam wykorzystać by stworzyć miejsce unikalne, nawiązujące do tradycji przedwojennych teatrów rewiowych a także muzycznych teatrów Broadwayu i Paryża. W ten oto sposób, przy ulicy Foksal 16 w Warszawie narodził się Teatr Sabat. Całkowita, zrobiona od podstaw adaptacja zdewastowanych wnętrz dawnego teatru Kameralnego pozwoliła uzyskać niepowtarzalne, secesyjne wnętrza przypominające klimatem obrazy Toulousa-Loutreca, nawiązujące do niezapomnianego okresu La Belle Epouqe.
Inaugurację Teatru uświetniła, symbolicznie przecinając wstęgę, niezapomniana aktorka komediowa Hanka Bielicka.
Teatr Sabat od samego początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Bywają w nim znakomici goście zarówno z kraju jak i zza granicy, przedstawiciele ambasad i członkowie zagranicznych delegacji, ludzie biznesu, kultury. Teatr jest prawdziwą wizytówką miasta, sercem Warszawy.
Mam zaszczyt zaprosić Państwa na spędzenie wyjątkowego wieczoru, który możecie rozpocząć od kieliszka szampana, wykwintnej kolacji, następnie obejrzeć pełen ekspresji, ferii kolorów i brawurowego tańca spektakl, z udziałem znakomitych wokalistów i słynnego baletu Sabat. Po spektaklu zapraszamy Państwa do zabawy i tańca na scenie teatru, przy polskich i światowych przebojach w wykonaniu naszych wokalistów.

Do Zobaczenia,

Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka - twórczyni teatru Sabat. Autorka spektakli rewiowych, estradowych i telewizyjnych, ciesząca się niesłabnącą popularnością i uznaniem w kraju i poza granicą. Laureatka wielu nagród, odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi za propagowanie polskiej kultury w świecie. Jej wychowanki tańczą na scenach najsłynniejszych kabaretów paryskich m.in. "Moulin Rouge", czy "Lido". Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej, stypendystka broadwayowskiej szkoły tańca i paryskiej rewii, wybitna tancerka, choreograf i reżyser – założycielka pierwszej w Polsce grupy tańca nowoczesnego SABAT, która zrobiła błyskawiczną karierę i zyskała olbrzymią popularność. Zespół był częstym gościem programów telewizyjnych, uczestniczył w wielu koncertach i widowiskach. Oryginalność stylu, wyjątkowe połączenie ekspresji i kobiecości szybko zaczęły zyskiwać uznanie i podziw w wymiarze międzynarodowym. Sabat wystąpił na wielu scenach świata prezentując polską kulturę. Wystąpił między innymi w Wiedniu, Berlinie, Nowym Jorku, Las Vegas, Londynie, Bangkoku, Rzymie, Sztokholmie i wielu innych miastach. Zespół Małgorzaty Potockiej brał również udział w koncertach z takimi gwiazdami jak: Ray Charles, Donna Summers, The Platters i Village People. Małgorzata Potocka była tancerką wyjątkową, połączyła kobiecość z niezwykłym temperamentem i ekspresją. Podróżując wraz z zespołem po świecie przeżyła wiele niezwykłych i fascynujących przygód, z których jedna okazała się bardzo dramatyczna. W 1985 roku, podczas występów z grupą baletową Sabat i Wojciechem Gąssowskim na pokładzie statku "Achille Lauro", statek został uprowadzony przez palestyńskich terrorystów. Było to przerażające i tragiczne wydarzenie, które zaważyło na jej dalszym życiu. Postanowiła, że jeśli przeżyje, to stworzy w swoim kraju pierwszą po wojnie sceną rewiową. W 1994 roku, z inicjatywy Małgorzaty Potockiej, powstał Klub Tango, który stał się najbardziej prestiżowym miejscem w Warszawie, który funkcjonował do listopada 1999 roku.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Warszawa, ul. Foksal 16
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
22826…
  • od 10:00 do 20:00
  • od 12:00 do 20:00
  • nieczynne
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 18:00
  • od 10:00 do 20:00
Data ostatniej aktualizacji: 18.07.2019, 10:06

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
TEATR SABAT MAŁGORZATY POTOCKIEJ
Teatr
Cena już od:
130 zł do 260 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook