Dodaj do obserwowanych

Paintball Warszawski

Paintball

Ważne informacje

 • Teraz: otwarte. Startujemy o 00:00

Opis

DLACZEGO MY ?
Do niedawna sami byliśmy klientami, którzy mieli na celu aktywne spędzenie czasu oraz świetną zabawę. Problemem był fakt, że za każdym razem spotykaliśmy się z „mechanicznym” podejściem do klienta a ku naszemu rozczarowaniu, zabawa nie grała tu głównej roli. Dlatego też postawiliśmy sobie za cel stworzenie czegoś co w pełni zrealizuje nasze oczekiwania a przy czym dobra atmosfera będzie podstawą całej gry.
Dla nas jest to realizacja tego czego sami oczekiwaliśmy a co nie do końca miało miejsce w realiach. Chcielibyśmy aby po zakończonej grze mogli Państwo powiedzieć „warto było” a nie „nigdy więcej”.

 • Leśny Paintball w Centrum Warszawy
 • Świetna zabawa na 0,3 ha otwartej przestrzeni
 • Dodatkowe sztuczne oświetlenie, które umożliwia organizację imprez o dowolnej porze zarówno w dzień jak i w nocy.
 • Duży kompleks sportowo-rekreacyjny (baseny, boiska do piłki nożnej, ręcznej i koszykówki, boiska do siatkówki plażowej, lodowisko oraz najwyższe bungee w Polsce.)
 • Atrakcyjne ceny
 • Wygodny i łatwy dojazd oraz miejsca parkingowe
 • Możliwość organizacji imprez okolicznościowych z zapleczem gastronomicznych ( club muzyczny, restaracja-pizzeria) na miejscu

Czym jest Paintball
Paintball jest grą zespołową, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki, przy użyciu bezpiecznej broni jaką jest marker. Jest to urządzenie zbliżone zarówno kształtem jak i sposobem działania do broni pneumatycznej, do użytku których mogą posłużyć dwa rodzaje butli, na dwutlenek węgla (CO2) oraz na sprężone powietrze (HP).

Podczas gry w paintball, nasza broń wyrzuca kulki wypełnione farbą, której podstawą jest żelatyna spożywcza. Jak wiadomo, w grze pozorującej walkę, celem jest trafienie przeciwnika, dlatego też każdy gracz na którego ciele, masce bądź też markerze rozbije się kulka, pozostawiając kolorową plamę (tzw. splat) zostaje wyeliminowany z dalszej gry.

Historia Paintballa

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym okresie służby leśne w USA wykorzystywały tego typu sprzęt do znaczenia drzew z większych odległości. Ta sama technika była używana do znaczenia bydła. Dopiero w roku 1981 narodził się pomysł na organizację bezkrwawej rozgrywki, na potrzeby której wykorzystane zostaną markery służące do wcześniej wspomnianych celów.

Dnia 27 czerwca została rozegrana piersza gra w paintball, w której to 12 zawodników zabawiło się w „capture the flag”. Najciekawsze jest to, że zwycięzca batalii nie oddał ani jednego strzału. W niedługim czasie zabawa nabrała dużego rozgłosu, a w efekcie ruszyła w świat. Pierwotnie sport ten nazywał się „Survival” lecz w niedługim czasie przyjął ostateczną, obecną po dziś dzień charakterystyczną dla siebie nazwę – Paintball.

Od tego czasu, sport ten bo takie miano w dzisiejszych czasach przyjmuje, bardzo się rozwinął, powstało wielu wytwórców specjalistycznego sprzętu dla grających, zostały określone zasady gry, oraz wymogi bezpieczeństwa.

Rodzaje gry w Paintball

Istnieje wiele rodzajów gry, generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na postawie przyjętego scenariusza. Zazwyczaj jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie wszystkich zawodników, osiągnięcie wyznaczonego punktu w określonym czasie itp. Rozgrywki mogą odbywać się w zamkniętym pomieszczeniu lub (częściej) na świeżym powietrzu. Wśród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.

Speedball
Speedball to sportowa wersja paintballa. Gra odbywa się na ograniczonym terenie na którym ustawione są sztuczne przeszkody. Rozgrywka w speedballu nazywana jest meczem. Zasady i ilość graczy zależy od ligi w jakiej rozgrywane są mecze. Wyróżnia się 2 główne ligi europejskie (Milenium Series i Centurio Circuit) oraz 3 ligi polskie (PLP – Polska Liga Paintballowa, PLP5 – Polska Liga Paintballa 5-osobowa, PLP3 – Polska Liga Paintballa 3-osobowa).

Woodsball

Woodsball rozgrywany jest w warunkach „naturalnych” – w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych, itp. Gracze stosują w tej odmianie strój maskujący, wojskowy lub zbliżony do wojskowego, umożliwiający kamuflaż i co istotne, dodający realizmu tej zabawie.

Zdarzają się również rozgrywki opierające się na historycznych działaniach wojennych. Są to tak zwane „scenariusze”. Gracze nie muszą jednak sztywno trzymać się historycznej wersji wydarzeń. Wynik takiej potyczki zależy tylko i wyłącznie od taktyki, umiejętności i zgrania graczy.

Proponowane scenariusze gry w paintball
Paintball – Deathmatch
Najlepsza propozycja na początek dobrej zabawy. Idealna rozgrzewka, sposób na rozpoznanie terenu a dla osób które pierwszy raz mają przyjemność obcowania z rozgrywką paintballową świetny sposób na przyzwyczajenie się do specyfiki tej gry.

Paintball – Dwie flagi
Jest to podstawowy scenariusz realizowany podczas większości gier paintballowych. Spora część scenariuszy to zmodyfikowane wersje tej gry. Zasady są proste, w grze bierze udział dowolna liczba graczy podzielona na dwa zespoły. Każdy zespół posiada swoją flagę.

Grę rozpoczynają wszyscy zawodnicy w swoich bazach, na wcześniej ustalony znak. Trafienie zawodnika kulką, kończy jego grę w danej rundzie i obliguje go do zejścia z pola gry.

W sytuacji w której trafiony zawodnik niósł flagę, musi ją pozostawić w miejscu w którym został wyeliminowany, podnieść rękę oznaczającą trafienie i niezwłocznie wyjść poza teren rozgrywki. Trafienie oznacza również, że dany zawodnik nie ma prawa podpowiadać, instruować ani zdradzać pozycji przeciwnika pozostałym graczom swojej drużyny.

Wygrywa drużyna która zdobędzie flagę przeciwnika i bezpiecznie doprowadzi ją do swojej bazy.

Paintball – Ochrona prezydenta
Gra na której bazuje wiele rozgrywek komputerowych. Gracze podzieleni zostają na terrorystów i ochronę prezydenta. Jeden gracz zostaje określony mianem prezydenta. Ustalany jest punkt A (startowy) i B (docelowy) rozgrywki.

Zadaniem jednej drużyny jest eskortowanie prezydenta z punktu A do punktu B w taki sposób, aby nie został on trafiony. Terroryści natomiast mają pole do przygotowania dobrze przemyślanej zasadzki. W tej grze nie ważne ilu zginie, ważne że prezydent przeżyje.

Paintball – Terminator
Jedna lub dwie osoby otrzymują po 200 kulek i ukrywając się na polu gry. Pozostali otrzymują do dyspozycji po 50 kulek a ich zadaniem jest znalezienie i wykończenie ukrywających się graczy. Każdy z terminatorów otrzymuje po trzy życia, pozostali tylko po jednym.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Warszawa, ul. Górczewska 69/73
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
72881…
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
 • od 00:00 do 23:30
Data ostatniej aktualizacji: 02.07.2019, 22:39

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Paintball Warszawski
Paintball
Cena już od:
49 zł do 139 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook