Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Curl/Bob Vylan/Pointless Geometry&Oramics Showcase

Koncert
Warszawa, Plac Dąbrowskiego 8
05-06.10.2019
20:00 - 01:00

Opis

Zapraszamy na wydarzenia piątego dnia Avant Art Festival 2019 Warszawa do klubu 999, w programie:

+++
Curl (GB)
Londyński kolektyw Curl, działający również jako wytwórnia, wyróżnia się eklektycznym katalogiem, który łączy jazz, grime, hip hop, eksperyment i elektroniczną awangardę. Nierzadko wykorzystuje także sztuki performatywne i między-artystyczne kooperacje. Regularne koncerty ustępują w ich przypadku miejsca kuratorskim działaniom, CURL dąży do zestawiania specjalnych konstruktów dla każdego występu z osobna. W ich muzyce coraz więcej jest brzmień i zachowań minimalistycznych oraz akustycznych. W ten sposób zaprezentowali się w londyńskim Institute of Modern Art czy podczas berlińskiego Transmediale. Wyróżnia ich odwaga, by eksperymentować i zacierać granicę oczekiwań gatunkowych. CURL to MICA LEVI, COBY SEY i BROTHER MAY.
Coby Sey jest najbardziej znany z dark ambientowego hip hopu. Regularnie występuje w NTS Radio, wydawał muzykę via Whites, Bokkle i własnym sumptem, nagrywał wspólnie z Dels, Klein czy Tirzah. Micachu to alias dla Mici Levi. Z wykształceniem akademickim i pasją do łączenia popu z muzyką eksperymentalną, była wielokrotnie nagradzana za skomponowaną muzykę filmową, między innymi do Under the Skin Jonathana Glazera czy Jackie Pabla Larrainsa. Trzecia część tria to Brother May, MC oraz wokalista, który w CURL wydał dwa albumy - May and Meeks i U Kno - kamienie milowe charakteryzujące dźwięk CURL jako całość.

+++
Bob Vylan (GB)
Electrogrime punkowa grupa z Londynu - Bob Vylan, 'czyt. Villian' - tworzy makabrycznie piękny miks hardcore punku, rapu i grime’u, w braku pokory dorównując Death Grips i JPEGMAFII. Wydane w marcu Dread EP spełnia wszystkie oczekiwania związane z wcześniejszymi nagraniami i występami - ostre riffy, stęchły hardcore, przepełniony agresją i negatywnym wydźwiękiem trashowy klimat to wymowny manifest rewolucyjnego duo. Całkowicie D.I.Y, “bez jakiejkolwiek pomocy, od kogokolwiek z zewnątrz”. Świeżość i bezkompromisowość, odkrycie tej edycji festiwalu!

+++
MUKA (PL)
Wydany w 2018 roku debiutancki album tego duo znalazł się w wielu końcoworocznych polskich rankingach: Trzy Szóstki, Beehype, fyh, kolekcje. Nie przesadzając, “Pampuch” to muzyczny fenomen, wybiegający poza swoje czasy, ambient-IDM jednocześnie eksperymentalny i popowy, mroczny o memicznym charakterze, kojący i dynamiczny. Muka to paszka, maksymalistyczny producent z enjoy life oraz Kacha Kowalczyk, ½ supergrupy COALS. Z dużym prawdopodobieństwem brzmią jak lunapark w post-informacyjnej rzeczywistości.

+++
F͇a̹u̼s̚t͌o̲ M̤e̝r͗̍͊cͥi͎e̵r̶(HU)
Węgierski artysta dźwiękowy i producent muzyczny. Jego prace odznaczają się podobieństwem do pejzaży dźwiękowych i kinematograficzną strukturą dźwiękowej w przestrzeni faktury i struktury kompozycji i brzmienia. W swojej muzyce przedstawia organiczny świat pełen napięcia, w którym mikro dźwięki łączą się z noiseowymi pasażami, powiązane ze sobą teksturalnym, ziarnistym polem siłowym. Od czasu swojego pierwszego wydawnictwa w montrealskiej wytwórni Unlog w 2016 roku, swoją muzykę wydał jeszcze w węgierskim labelu EXILES i niemieckim Kaer’Uiks. Jego ostatni album "Ballroom of Recur" ukazał się w 2018 roku nakładem polskiego labelu Pointless Geometry.
Fausto Mercier is a young producer and sound artist based in Hungary. Since his first album on Montreal-based label Unlog in 2016, he's had releases on several labels, like the Budapest-based experimental staple EXILES and the German hi-tech sound lab Kaer'Uiks. His work is marked by an affinity for soundscapes and a certain cinematic structuring of sonic textures. Fausto Mercier depicts a tense and organic world where micro-sounds cross paths with slices of noise, tied together by a highly textured and granular force field.

+++
FOQL / Fischerle / Vj Copy Corpo (PL)
FOQL i Fischerle to duet, który powstał spontanicznie przy okazji wydarzenia organizowanego przez kolektyw Flauta. W swoich wspólnych poszukiwaniach Justyna i Mateusz łączą industrialny ciężar syntezatorów z nisko osadzonymi przebiegami rytmicznymi i dubową, hipnotyczną przestrzenią. Efektem tych działań jest połamana muzyka taneczna, która podąża w nieznanym kierunku. Za stronę wizualną projektu odpowiada VJ Copy Corpo. W swoich improwizowanych setach wideo, tworzonych przy pomocy analogowych mikserów video, sprzężeń zwrotnych oraz materiałów z kaset VHS

+++
Olivia (PL)
Od kilkunastu lat tworzy krakowską scenę techno jako DJka / producentka, ½ kolektywu Chrono Bross, ⅓ kolektywu Morskie Oko, współorganizatorka cyklu imprez We Are Radar. Olivia to kluczowa postać dla lokalnej sceny, stała rezydentka festiwalu Unsound i klubu Szpitalna 1. Typowe dla niej połączenie surowego techno i acid, urozmaica o edm, industrial, cold wave, house, a także futurystyczne wpływy, wynikające z jej pasji do science fiction i metafizyki kosmosu. Energetyczne i satysfakcjonujące brzmienie krakowianki wciąga publiczność klubową Londynu, Amsterdamu, Berlina czy Moskwy, jak i międzynarodową prasę (Inverted Audio, Crack Magazine), a także polskie i zagraniczne festiwale (CTM, Unsound, Dekmantel, Nachtdigital, Shotgun, Domoffon). Na początku 2019 roku Olivia dołączyła do kolektywu Oramics, w ramach jego showcase’u wystąpi wraz z FOQL podczas tej edycji AAF!

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Warszawa, Plac Dąbrowskiego 8
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2019, 18:25

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Curl/Bob Vylan/Pointless Geometry&Oramics Showcase
Koncert
Data:
05-06.10.2019
Cena już od:
30 zł do 35 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook